image

Yalnız başına çok daha zor.

DETAYLAR AŞAĞIDA!

BERABER BAŞARACAĞIZ

Potansiyelinin ve yeteneklerinin farkındasın. Kendin ve yaşadığın toplum için bir vizyonun var.
Benzer düşünce yapısıyla hareket eden insanlarla beraber bu hayallerini gerçeğe dönüştürmek çok daha kolay!

image

Topluluk, eylemlerinden sorumlu tutulacağın ve sürekli daha zoru başarman için seni teşvik edecek insanlarla dolu bir ortam.

Yalnızsan ve etrafında destek alabileceğin birileri yoksa devam etmen, motivasyonu koruman çok zor oluyor -- kendimizden biliyoruz. Çabaların uzun soluklu olmuyor ve hemen pes ediyorsun.

Peki, ya kendini başarılı insanlarla çevrelemeyi başarabilirsen? Fiziksel olarak bunu başarman çok zor, ama internet buna imkan veriyor. Yalnızca belirli kriterlere sahip, potansiyeli yüksek ve sürekli kendini geliştirme çabası içerisinde olan bireylerin oluşturduğu bu topluluğun ihtiyaçlarına çözüm olacağına inanıyoruz.

UZMANLAŞMAK İSTEDİĞİN BİR ALAN VAR ve:

 • YENİ BAŞLADIN

  Nereden başlamalısın? Hangi kaynakları takip etmelisin? Hedeflediğin şeyin senin için en iyi seçenek olduğuna nasıl karar vereceksin?

  Birşeye sıfırdan başladığında herşey çok daha zor ilerliyor, değil mi? Bu zorluklardan çoktan geçen biri sana yol gösterse işler çok daha kolay olurdu diye düşünüyorsun ama tecrübeli birini bulmakta zorlanıyorsun. Onlarca Facebook grubuna, foruma mesaj attın, fakat herkes farklı birşey söylüyor, öyle değil mi? Bu normal, çünkü seni yakından tanımadıkları ve hedeflerini bilmedikleri sürece sana yardımcı olamayacaklar. Topluluk'taki her fert senin hikayeni dinlemeye ve tecrübesini seninle paylaşmaya hazır. 

 • ORTA SEVİYESİN

  Kendini bir seviyeye kadar geliştirdiğini fakat uzun süredir aynı noktada takılıp kaldığını mı düşünüyorsun? Bir üst seviyeye nasıl geçeceksin? İzlemen gereken rota nedir?

  Bir branşta ne kadar ilerlersen sonraki adımlar için tavsiye verecek birini bulmak da o kadar zorlaşıyor. Çevrende fikirlerine güvendiğin, senden daha tecrübeli ve bildiklerini seve seve paylaşan insanlar yoksa ne yapacaksın? Topluluk'taki her fert tecrübelerini seninle paylaşmaya ve hedeflerine daha kolay ulaşman için sana yardım etmeye hazır.

 • TECRÜBELİSİN

  İş yerinde ya da bulunduğun ortamda hep aynı şeyleri tekrar etmekten bıktın mı? Artık bildiklerinin üzerine birşey koyamadığını mı düşünüyorsun? Peki, şimdi ne yapacaksın?

  Hata yapmıyorsan kendini geliştirmiyorsun demektir. Konfor alanının dışına çıkmalısın, ama bir yandan da yeni şeyler denemekten korkuyorsun. Ya başarısız olursan? Herşeye sıfırdan başlama ihtimali gözünü korkutuyor olmalı. Topluluk'da bulunan bireyler sana karşılıksız destek verecek, bildiklerini seninle paylaşmaktan hiç çekinmeyecek ve ufkunu genişletecekler. Belki senelerdir ertelediğin o fikri hayata geçirmenin vakti geldi, ne dersin?

DEĞERLERİMİZ

POZİTİF

Topluluk'taki her birey, diğer bireylerle etkileşiminde iyimser bir tavır takınmak zorunda. Aramızda negativiteye yer yok.

GERİ BİLDİRİM & ELEŞTİRİ

Hepimiz yapıcı eleştirilere açığız ve kendimizi bu şekilde daha hızlı geliştirebileceğimizin farkındayız.

BİRLEŞTİREN

Bizi ayıran değil, birleştiren değerlerde buluşuyoruz. Platformumuzda siyaset ve benzeri konular tartışılmıyor.

SorumlULUK

Birbirimizi, yaptığımız ve yapmayı planladığımız şeyler için sorumlu tutuyoruz. Herkes kısa ve uzun vadede ulaşmak istediği hedefleri diğer üyelerle paylaşıyor.

ÇALIŞMA AHBABI

Her üyeye bir sorumluluk partneri atanıyor. Bu kişi size hem mentör hem de bir arkadaş oluyor ve birbirinizin gelişimine katkıda bulunuyorsunuz.

Başarı

Etrafınızı iyimser, sizi her durumda destekleyen ve hedeflerinize ulaşmanızı isteyen insanlarla çevrelediğinizde başarı kaçınılmaz oluyor.

SORUMLULUK PARTNERİ

S E N

HER YENİ ÜYE Topluluktan BİRİ İLE EŞLEŞİYOR

S E N

PARTNER

BAŞARIYA ULAŞMANIZDA BİRBİRİNİZDEN SORUMLUSUNUZ
Screenshot

Topluluk Platformu

Topluluk Platformu birden fazla yazılımı içinde barındıran kompleks bir sistemdir. Bu platform yalnızca üyelerin kullanabileceği ve birbiriyle entegre çalışan şu uygulamaları barındırıyor:

- Merkezi üyelik sistemi
- Sosyal ağ
- Blog mekanizması
- Forum sistemi
- Üyelerle 7/24 yazılı/sesli/görüntülü iletişim

Bu oluşumda bizim için en önemli unsur birbirimizin bilgi, birikim ve tecrübesinden olabildiğince faydalanabilmektir. Kullandığımız bu teknolojilerinin sadece aramızdaki iletişimi güçlendirmek ve işbirliğini maksimum düzeyde tutmak için bir araç olduğunun farkındayız. 

İnsan, en çok vakit geçirdiği
beş kişinin ortalaması kadardır.

- Jim Rohn

Katılım şartları

Topluluk üyeliği için şu iki şartı yerine getirmelisin:

- Başvurunun onaylanması
- Bu sayfada belirtilen değerlere uygun hareket etmek

Bunlar gerçekleştiği takdirde platformun sağladığı tüm imkanlara erişimin olacak. Çok kısa süre içerisinde ödediğin bu küçük miktarın katbekat karşılığını almaya başlayacaksın. İstediğin an üyeliğini sonlandırabilirsin.

YALNIZCA BİR TİP ÜYELİK
TOPLULUK PLATFORMU'NA TAM ERİŞİM
ÜYELİK ÜCRETİ
$0

/  AY

BAŞVUR

Aklına takılan birşey mi var? 
Bu sayfada bulunan 'Sıkça Sorulan Sorular'
kısmında sorunun yanıtını bulabilirsin.

1000 ÜYE

Topluluk bin kişiye ulaştığında yüksek kalite seviyesini korumak adına yeni üye kabul etmeyecek. Sende aramıza katılmak istiyorsan hemen başvuruda bulun!

GRUPLAR

Topluluk, bireylerin uzmanlaşmak istedikleri alanlara göre alt gruplara ayrılıyor. Dakikalar içerisinde istediğin bir konunun uzmanına ulaşıp yardım alman mümkün!

CANLI YAYINLAR

Aynı alanda uzmanlaşan Topluluk üyeleri, sanal ortamda düzenli aralıklarla buluşup tecrübelerini paylaşıyor, hedeflerini ne oranda başardığı konusunda grubunu bilgilendiriyor.

7/24 ETKİLEŞİM

Bir konuda geri bildirim almak istiyorsan, ya da çözemediğin bir problem varsa Topluluk üyeleriyle yazılı/sesli/görüntülü iletişime geçmek için yalnızca bir tık uzaktasın.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu sayfada yanıtı bulamadığın soruların için topluluk@selmankahya.com adresine mail atabilirsin.

 •  Selman Kahya kimdir? Bu oluşumda fonksiyonu nedir?

  Lisans eğitimimi Türkiye'de tamamladım, ardından yüksek lisans yapmak üzere Amerika'ya geldim. Mezun olduktan sonra, geçtiğimiz üç-dört senedir, silikon vadisi bölgesinde yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. Arkaplanımla alakalı daha fazla detay için LinkedIn profilimi ve Youtube sayfamı inceleyebilirsin.

  Bu topluluğu kurmaktaki amacım, kendim de dahil olmak üzere, birşeyleri başarmak için -bazen de çaresizce- çabalayan bireylerin işini kolaylaştırmak. Kişisel gayretimle geldiğim bu noktaya benden tecrübeli bireylerin desteğiyle çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirdim diye düşünüyorum. Nitekim blog, Youtube ve benzeri platformlarda ürettiğim içerikler hep bildiklerimi paylaşma ve benden sonra geleceklerin işini kolaylaştırma niteliğinde oldu.

  Bu platform kişilerin birbirine karşılıklı değer katması etrafında tasarlandı. Ben de her topluluk üyesinden beklenilen vasıfları taşımakla yükümlüyüm. Bunun dışında, bu websitesinde tanımladığım vizyonunun gerçekleşmesi ve ideal bir şekilde ilerlemesi için yönetimi şahsi olarak devam ettirmek ek sorumluluğumdur.

 •  Katılım neden ücretli? Para nereye gidiyor?

  Geçtiğimiz 6 ay boyunca benzeri bir girişimi katılımın tamamen bedava olduğu bir şekilde tasarladım ve yönetmeye çalıştım. Bu yaklaşımın birden fazla sorunu var. Bunlardan birincisi, henüz yolun çok başında, kararsız ve yapmak istediği şeye tam manasıyla karar verememiş bireylerin oluşumu negatif etkileyecek şekilde davranması ve bundan kaynaklı uzun süreli bilgi/tecrübe alışverişinin ideal seviyede yaşanmaması. İkinci bir problem ise tecrübeli, yol gösterecek bireylerin kalabalıktan doğan kaos ortamında kendilerine değer katamayacaklarını düşünmeleri ve oluşuma dahil olmamayı tercih etmeleri.

  Bu problemler uzun süreli ve kendini idare edebilir bir sistemin kurulmasına çok büyük iki engel teşkil ediyor. Topluluk yapısının bunları çözdüğünü ve üyeler için daha uzun soluklu bir deneyim olacağına inancım tam.

  Buradan elde edilecek potansiyel gelir, her safhada, farklı kanallardan kazandığım gelire kıyasla çok-çok cüzi bir rakam olacak. Yine de ben bunun, girişimin benim açımdan uzun süreli olmasının bir gerekliliği olduğuna inanıyorum. Bu oluşumun baştan sona profesyonel şekilde ilerlemesi ve benim için öncelik teşkil etmesi girişimin başarılı olmasında büyük rol oynuyor.

  Ek olarak, bu oluşum şirket halini alıp halka arz edildiği takdirde bu sorunun cevaplanması zorunlu hale geliyor. Aksi durumda ise detayların paylaşılması söz konusu olmuyor.

 •  Başvuruları değerlendirme kriterleri neler?

  Başvuranın bu sayfada yer alan değerleri taşıyıp taşımaması, ve kendini geliştirme konusunda bu zamana kadar ortaya koydukları iki önemli unsur. Potansiyel konusu küçük bir önceliğe sahip, nitekim fedakarlıklarda bulunup hiçbir zaman harekete geçememiş bir bireyin yüksek potansiyele sahip olması bir önem arz etmiyor.

  İdeal bir inceleme sürecini hedefliyoruz, fakat milyar dolarlık bütçelere ve neredeyse sınırsız insan gücüne sahip şirketler dahi bu problemi tam manasıyla çözebilmiş değil. Başvurunuza cevap alamamanız ya da olumsuz sonuçlanması kesinlikle birşey ifade etmiyor.

  Ek olarak, Topluluk her ay yalnızca belirli uzmanlık alanları için üyeleri sisteme dahil ediyor edebiliyor. Bir-iki kişilik onlarca alt grubun efektif olmayacağı kanaatindeyiz. Bu yüzden uzmanlık alanlarının başvuruları değerlendirmede önemi yüksek.

 •  Başvurunun sonuçlanması ne kadar sürüyor? 

  1-2 ay.

 •  Hangi meslek/uğraştan insanlar başvurabilir?

  Önümüzdeki ay yazılım ve teknoloji grupları için üye kabul edeceğiz.

  Sonraki aylarda talebe göre farklı alanları/grupları dahil edeceğiz. Yüzlerce başvuranın önüne geçebilmeniz için şimdiden formu doldurmanızı öneriyoruz. Böylelikle yeni gruplar dahil edilmeye başlandığında ilk olarak sizin başvurunuzu inceleyebiliriz.

 •  Üyeler uzmanlık alanlarına göre alt gruplara mı ayrılıyor?

  Evet, böylelikle aynı alanda çalışan insanları biraraya getirmeyi ve işbirliğini en efektif düzeyde tutmayı hedefliyoruz. Bu durum başka gruplardan üyelerle etkileşimde bulunmanıza kesinlikle engel değil. Topluluk platformu aynı grubu paylaşmayan üyeler arasındaki iletişimi de çok kolay hale getiriyor.

 •  Üye olduğumuz takdirde istediğimiz an Selman'a ulaşabilecek miyiz?

  Bir diğer maddede belirttiğim gibi, bu platform kişilerin birbirine karşılıklı değer katması etrafında tasarlandı. Bu noktada, sürekli tek tarafın yararlanacağı bir etkileşim ya da herhangi bir üyeden beklenilenin fazlasını beklememelisiniz.

 •  Üyelikten istediğimiz zaman çıkabiliyor muyuz?

  Evet, üyeliğinizi istediğiniz an sonlandırıp Topluluk'tan ayrılabilirsiniz.

  Her ayın son günü, bir sonraki ay için üyelik ücreti tahsil ediliyor. Bunun öncesinde üyelikten çıktığınız takdirde bir sonraki ay için, tanımladığınız ödeme metodundan bir ücret alınmayacak ve ay başında sisteme erişiminiz sonlanacak. Kullandığımız sistemi geliştirip periyod ortasında ayrıldığınız takdirde geriye kalan süre için ücret iadesi sağlamayı hedefliyoruz, ne yazık ki şuan mümkün değil.

 •  Üyelik ücreti hep aynı mı kalacak?

  Topluluk'a bulunan üyelerin sayısı arttıkça YENİ ÜYELER İÇİN aylık üyelik ücreti de artacak. Yani sisteme en başından dahil olan biriyle, aylar sonra dahil olan kişi aynı üyelik ücretini ödemiyor olacak. Bunun sebebi, sisteme sonradan dahil olan kişinin, başta dahil olan kişiye kıyasla çok daha fazla kaynağa (Topluluk üyelerinin ürettiği) erişiminin olması. Bu yüzden sisteme erken dahil olmanız finansal açıdan sizin için daha avantajlı olacaktır.

  Önemli not: Topluluk'a üye olduktan sonra üyelikten çıkmadığınız müddetçe ödediğiniz ücret hiçbir şekilde değişmeyecek.

 •  Topluluk 1000 üyeye ulaştığında ne olacak?

  Yeni üye alımını durduracağız. Sonrasında Topluluk'tan ayrılan üyeler olduğu takdirde 1000 kişiyi aşmayacak şekilde üye dahil etmeye devam edeceğiz.

Topluluk'a katılmaya hazır mısın?

Aşağıdaki formu doldurarak aramıza katılabilirsin!
Oldukça seçici bir süreçten sonra başvurun kabul edildiği takdirde seninle iletişime geçeceğiz.

ÜYELİK BAŞVURUSU

Elindekiyle yetinmiyorsun, daha fazlasını başarmak istiyorsun. Bulunduğun her şartta, her ortamda elinden geleninin en iyisini yapmaya gayret ediyorsun. Fakat etrafında donanımlı bireyler, seninle benzer düşünceleri taşıyan, fikir alışverişi yapabileceğin insan sayısı çok az. Bulunduğun çevrede vizyonsuzluk hakim, ama uzaklaşamıyorsun, bu döngüde takılıp kalmışsın. Kendini istediğin şekilde geliştiremiyorsun ve bu, seni her geçen gün daha fazla rahatsız ediyor. 

Sadece belirli kriterleri taşıyan kişilerin dahil olabileceği bu topluluğun amacı bu sayfada bahsi geçen problemleri çözmek ve her bireyin potansiyelini sonuna kadar kullanmasına yardımcı olmaktır. Bu bir kişinin yönlendirmesiyle değil, kafa dengi kişilerin birbirine karşılıksız desteğiyle gerçekleşiyor.

Topluluk'la alakalı soruların için:
Bu sayfada bulunan 'Sıkça Sorulan Sorular' kısmına göz atabilirsin.


* Katılabilmek için üniversite (2-4 sene) okuman ya da bitirmiş olman gerekli.
* Örnek uzmanlık alanları: yazılım, kişisel gelişim, tarih, spor bilimi, sağlık, hukuk -- kısacası bu topluluğa fayda sağlayabileceğin, ve kendini geliştirmek istediğin bir alan.

Güncelleme: Başvurular bir sonraki duyuruya kadar durduruldu.